Lokalita

Projekt Nové teplice

Projekt noveptelice.sk sa nachádza na okraji mesta Trenčianske Teplice.
Kúpeľné mesto leží v západnej časti Slovenska uprostred 17 km dlhého, malebného údolia, ktorým preteká potok Teplička.

22

pozemkov

16 700 m2

celkovej plochy

5 minút

do centra mesta

História mesta

Vďaka polohe v romantickom prírodnom prostredí mesto Trenčianske Teplice v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako „Perlu Karpát“. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina llésházyovcov, ktorej patrili dlhých 241 rokov. V tom čase boli kúpele jednými z najvýznamnejších v celom Rakúsko – Uhorsku.

V roku 1835 kúpil kúpele viedenský finančník Juraj Sina. Kúpele prebudoval a zmodernizoval. Jeho syn Šimon dal postaviť hotel a rozšíril kúpeľný park, jeho dcéra Ifigénia nechala v roku 1888 pristaviť k zrkadlisku Sina najvzácnejšiu historickú pamiatku zachovanú dodnes – turecký kúpeľ Hammam v orientálnom maurskom slohu.

Ideálne miesto pre relax

Trenčianske Teplice vďaka svojej polohe ponúkajú veľké množstvo voľnočasových aktivít od športovania, relaxovania v kúpeľoch, prechádzok po pešej zóne v zalesnenom prostredí cez oddychovanie pri zelenom jazierku v parku.

Kúpele mesta sú preslávené množstvom relaxačných a liečivých procedúr a oddychových bazénov a hlavne svojimi liečivými prameňmi, ktoré možné zažiť aj priamo na námestí. Samozrejme, nesmie chýbať ani wellness so saunami a preslávené kúpalisko s wellnessom Zelená žaba v príjemnom lesnom prostredí.

Vďaka polohe tohto mesta sa po oboch stranách nachádzajú zalesnené kopce, ktoré ponúkajú množstvo turistických chodníkov a cyklotrás pre jednoduché a náročnejšie športové aktivity.

Príjemné miesto, kde to žije

V centre mesta na príjemnom námestí sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, odkiaľ si môžete vychutnať atmosféru tohto malebného mestečka.

Trenčianske Teplice nie sú zabudnuté mesto a preto sa tu každoročne organizujú rôzne podujatia pre všetky generácie. Na námestíčku sa konajú rôzne drobné koncerty a vystúpenia a v prostredí príjemného parku sa konajú dve veľké, celoslovensky známe akcie „Food in Park“ a „Art in Park“ každý rok. 

Pozemky Nové Teplice

Pozemky sa nachádzajú hneď na okraji mesta, vďaka čomu môžeme túto lokalitu považovať za tichú a s perfektnou dostupnosťou. Pozemkami preteká hore spomenutý potok Teplička a sú obklopené horami s rýchlym prístupom do lesa.

Na skok sa nachádza celá občianska vybavenosť, ktorú sa nemusíte báť navštevovať aj peši vďaka chodníčkom priamo od pozemkov až do centra mesta. Najbližší obchod sa nachádza len 5 minút peši od pozemkov a TESCO len 10 minút peši.

Pokiaľ hľadáte pravú atmosféru oddychu, vďaka krásnemu parku so vzácnymi drevinami, Labutím romantickým jazerom a lesoparkom s náučným chodníkom, sú Trenčianske Teplice to správne miesto pre život!

Mám záujem

o pozemok

Bohužiaľ, toto nie je správna odpoveď.

Skúste si tipnúť ešte raz.