O projekte

Projekt Nové teplice

Projekt Nové Teplice ponúka 22 slnečných stavebných pozemkov na okraji kúpeľňového mesta Trenčianske Teplice.

22

pozemkov

16 700 m2

celkovej plochy

5 minút

do centra mesta

O projekte

Slovom investora Mgr. Branislava Chudíka

Prvá myšlienka o vízii novej mestskej štvrte sa zrodila ešte na jar roku 2016. Po miernom prieskume sme sa rozhodli kúpiť menší pozemok, v tom čase ešte neurčený na výstavbu. Ako začínajúci investori sme vôbec nevedeli do čoho ideme a čo môžeme od projektu očakávať.
Po prejavení záujmu o náš malý pozemok cca 700 m2 sme na jeseň 2016 začali veriť v potenciál tohto miesta. Začali sme teda s výkupom pôdy, ktorý mal byť v balíku niekoľko pár tisíc m2.

Ruka v ruke s postupným oslovovaním od známych vlastníkov pozemkov sme začali žiadať v zastúpení právničky o dodatočné dedičské konania na pozemkoch (na vlastné náklady), kde vlastnícke vzťahy neboli aktuálne.

V spolupráci s projektovou kanceláriou sme žiadali od príslušných inštitúcií a orgánov o ,,vyjadrovačky, k územiu (cca 37ks).
V tomto čase nám postupne začalo dávať zmysel len územie väčšieho rozmeru.

Keď sme v roku 2017 vypracovali návrh s alternatívami možných zlučiteľných parciel, ktoré by tvorili jeden zmysluplný celok, myslel som, že je to nad naše sily. V súčte plochy tak veľkého územia som si nevedel predstaviť, že to pri všetkých budúcich procesoch s klientmi, profesistami a úradmi budeme schopní realizovať.

Výzve sme čelili ďalej aj keď energia potrebná na získanie takej investície do kúpy a nákladov v ”neurčitej” dobe nás dostávala do obáv, či vôbec naša vízia bude v Územnom rozhodnutí od mesta TT schválená.

Územie, ktoré sme postupne do žiadostí a pripravovanej štúdie obsiahli dosahovalo výmeru okolo 17 000 m2.

Ako sa trh vyvíjal a ceny nehnuteľností rástli, bolo čoraz náročnejšie vyhovieť všetkým predstavám a požiadavkám na odpredaj parciel od pôvodných vlastníkov. Chcem však poďakovať tým zopár dobrým ľuďom, ktorí boli lojálni a rozumeli našej spoločnej situácii.


Vytrvalcom šťastie praje a tak sa nám koncom roku 2019 po viac ako troch rokoch boja podarilo vysporiadať všetky vlastnícke vzťahy  a sme právom hrdí, že náš projekt noveteplice.sk je pripravený vyhovieť predstavám o bývaní budúcim majiteľom. Zrodenie projektu bolo náročné a veríme, že prinesie do Trenčianskych Teplíc nový nielen architektonický život pre svojich budúcich majiteľov a preto názov noveteplice.sk bol pre nás jasnou voľbou.

Mám záujem

o pozemok

Bohužiaľ, toto nie je správna odpoveď.

Skúste si tipnúť ešte raz.